۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۷ مهر   

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر ابراهیم محمدی مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت صبح امروز در حاشیه برگزاری کارگاه PHTM در جیرفت اظهار داشت: دوره های تروما در ابتدا به صورت PHTLS بوده که ورژن جدید کارگاه های تروما بصورت PHTM  توسط سازمان اورژانس کشوربرگزار شده و بصورت آبشاری در حال گسترش هست.

وی با بیان اینکه دوره PHTM در راستای مدیریت تروما ،کاهش مرگ و میر،استفاده بهینه از تجهیزات و حفظ زمان طلايي به نفع بيمار، برگزار می شود، تصریح کرد: همه آموزش‌ها به صورت شبیه سازی شده با صحنه واقعی در  تصادفات رانندگی و سایر حوادث با استفاده از بیمارنماها و گريم متناسب آنها نسبت به آسيب وارده به بيمار در ایستگاه های عملی ارائه میشود.

دکتر محمدی با اشاره به مهمترین اهداف برگزاری دوره افزود: داشتن عملکرد یکسان همه تکنسین‌های کشور در زمان مواجه شدن با بیماران ترافیکی از اهداف اصلی دوره آموزشی PHTM در کشور است.

وی با اشاره به برگزاری این کارگاه به مدت دو روز در 16 و 17 مهرماه سالجاری بیان داشت: افزایش چشمگیر سرعت عمل کار و بازدهی برخورد تکنسین ها در اورژانس پیش بیمارستانی، انتخاب مرکز تروما متناسب با شدت و میزان آسیب بیمار،ارتقاء كيفيت خدمات اورژانس پيش بيمارستاني مي تواند ميزان آسيب هاي ماندگار بيماري را نيز كاهش دهد.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: انتظار مي رود پس از برگزاري اين كارگاه ها ميزان مرگ و مير و معلوليت ها ناشي از حوادث پيش بيمارستاني به نحو چشمگيري كاهش يابد.

 

 

 

 

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss