۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد

بسمه تعالی

 

آقای دکتر اصغر مکارم ریاست محترم دانشگاه  و رئیس کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه صبح امروز با پیامی فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل از مورخه 8/8/98 الی 14/8/98 حضور کلیه همکاران تبریک فرمودند .

ایشان در ادامه با اشاره به هفته پدافند غیرعامل اظهار کردند: ۸ آبان ماه سال ۱۳۸۲ بنابه دستور مقام معظم رهبری این روز مزین به نام هفته پدافند غیرعامل شد.

وی با بیان اینکه اهمیت پدافند غیرعامل بسیار زیاد است و جایگاه این بخش در کشور پراهمیت است، تصریح کرد: پدافند غیرعامل دفاع غیرنظامی است ومراقبت از کشور می‌کند تا هیچ خطری آن را تهدید نکند.

وی با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل در دو بخش وظایف حاکمیتی و مردمی است، گفت: در وظایف حاکمیتی فراهم‌سازی بستر و هماهنگی و اجرای سیاست‌ها در استان را بر عهده دارد و با توجه به اینکه وظیفه حاکمیت تولید فکر است از این‌رو دولت تمام ایده‌ها و نظرات و نیازهای ارائه شده در این بخش را به عنوان قوانین، محتوای آموزشی و دانشی و پژوهشی ابلاغ می‌کند.

رئیس کمیته  پدافند غیرعامل دانشگاه  ابراز کرد: سازمان پدافند غیرعامل در ۸ حوزه فعالیت می‌کند، گفت: تمام مسولیت‌های استانی در پدافند غیرعامل مشخص شده است و این نهاد در بخش کالبدی ساختمان‌ها، ملاحضات عمومی، موضوع زیستی و امنیت غذا، هسته‌ای، شیمیایی، مردم محور و اقتصادی فعالیت می‌کند.

وی توضیح داد: دامنه کار در پدافند غیرعامل بسیار وسیع است و آحاد مردم و دانشگاه‌ها و غیره در آن دخیل هستند .

رئیس کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه  بیان کردند: خطرات طبیعی و غیرطبیعی جزء بخش‌های پدافند غیرعامل دارد و باید قبول کنیم که بلایاهای طبیعی هیچ خصومتی با انسان ندارد و ۴۰۰ سال پیش هر جوری که سیل و زلزله می‌آمد الان نیز بدون تغییر ماهیت صورت می‌گیرد و این علم و دانش بشری است که آنها را مهار کرده است.

وی با بیان اینکه اگر آموزش و اطلاعات کافی به اقشار مختلف جامعه انجام گیرد قطعا در صورت بروز مشکل با کمترین خسارت سپری خواهیم کرد،

ایشان  خاطرنشان کردند : بشرمی تواند  تهدید را به فرصت  که در انواع مشکلات زیستی مشاهده می‌شودتبدیل کرد  به طوریکه مسوولان کشور و استان بارها بیماری مانند آنفلوآنزای مرغی را با دقت و توجه از بین برده و مانع از بروز آن درجامعه شده است.

رئیس  کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه ادامه می‌دهد: امروزه سازمان‌های مردم نهاد نیز به خوبی پای کار آمده‌اند.

وی، به تهدید سایبری اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد مردم در این فضا فعال هستند و حد و مرز ندارد و انواع تهدیدها از جمله سرقت، تهدید روانی و غیره در آن نمایان است و متاسفانه دانش کم رسانه‌ای مزید بر علت شده است.

ایشان اذعان کردند : برای فرهنگ‌سازی و یاددهی فضای مجازی به کودکان ابتدا باید خودمان آموزش‌های لازم را ببینیم. .

رئیس  پدافند غیرعامل دانشگاه  ابراز کردند: ما برای آموزش دادن در همه جا آمادگی داریم و فقط کافی است تا مطالبه گری انجام گیرد.

وی توضیح داد: ارتقای اطلاعات و سواد رسانه‌ای، آموزش در مدارس از جمله راهکارهای موثر برای مقابله با تهدیدهای سایبری است.

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss