۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغر مکارم پیشش از ظهر امروز در هفدهمین جلسه کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل در دانشگاه با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در دنیای امروز اظهار داشت: این یک واقعیت است که دنیای استکبار همواره برای ما برنامه دارد و امادگی ما برای مقابله با دشمن همواره حائز اهمیت است.

وی افزود: با ژرف اندیشیهای صورت گرفته و آگاهی و هوشیاری مردم در صحنه های مختلف و موقعیت شناسی آنها جلوی بسیاری از اقدامات و طرحهای دشمن برای ساقط کرد نظام گرفته شده است و این بدان معناست که مسئولان و مدیران تلاش خود برای خدمت به مردم را بیشتر کنند.

دکتر مکارم خاطرنشان کرد: با اینکه مردم دچار مشکلاتی هستند و دشمن فشارحداکثری را به ملت وارد، میکند اما هدف بزرگ حفظ نظام اسلامی است و همواره بهترین تصمیمات را در این زمینه گرفته اند که نمونه بارز آن در روزهای اخیر برپایی باشکوه راهپیمائی اربعین حسینی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه پدافند غیرعامل حرکتی است که بتوانیم از دستاوردهای 40 ساله نظام حفاظت کنیم، عنوان داشت: در شرایطی که دشمن به دنبال نابودی نظام ماست باید شکرگذار جایگاه امروز ایران اسلامی باشیم.

دکتر مکارم اظهار داشت: آنچه در پدافند غیرعامل مهم است دفاع چندلایه و پشتیبانی همه جانبه است و اینکه با افزایش بازدارندگیها آسیب پذیر بودن را کاهش دهیم البته باید این اقدامات محدود به زمانی خاص نباشد تا در مواقع بحرانی مدیریت لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در سلامت از مهمترین راهبردهای هر کشور است، افزود: کارهای پژوهشی در زمینه پدافند غیرعامل از مواردی است که در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آغاز شده و توسعه ان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این جلسه از دبیران کمیته حوادث و بلایا در بحران بیمارستانهای امام حسین(ع)منوجان، امام خمینی و قائم (عج) جیرفت به عنوان فعالترینهای دانشگاه در این حوزه تقدیر شد.

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss