۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ آبان   

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر سعید نمکی در شورای اداری مشترک شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در جیرفت اظهار داشت: سالهایی که در دولت تدبیر و امید در خدمت مردم بودیم روزهای بسیار سخت اقتصادی کشور بود در سه سال اول دولت روحانی رشد اقتصادی تصاعدی بود و توسعه زیرساختها به شکل قابل توجهی توسعه پیدا کرد.

 وی با بیان اینکه در زمینه نظام سلامت به عنوان اولویت دولت توسعه زیرساختها در مناطق محروم، کاهش پرداختی بیماران، رسیدگی به بیماران خاص، تامین داروهای اساسی و ماندگاری نیروههای پزشکی در مناطق محروم شاهد هستید،

افزود: امروز در کنار توسعه زیرساختها ما از امنترین کشورهای دنیا هستیم و این از برکت خون شهدا و عظمت نظام جمهوری اسلامی است.

نمکی تصریح کرد: امرورز فشار اقتصادی مشکلات ناشی از تحریمها مشکلاتی است که به شدت مردم را متاثر کرده است ما در این مسیر دو راه بیشتر نداریم یکی زانو زدن در مقابل یک مجموعه قلدر و زورگو که به هیچ ضابطه ای پایبند نیست و دیگری ماندن با انقلاب و نظام است راهی که ملت برگزید و رهبری دستور داد ایستادگی است هیچ فرد با منطقی هم به جز این را نمیپذیرد به همین دلیل برای حفظ عزت و عبور از این شرایط سخت باید پایداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز علی رغم فشارها که آمریکا به دروغ می گوید در زمینه دارویی تحریم اعمال نمی کند با تلاش بدنه دولت داروهای اساسی، مواد اولیه کارخانه های دارو سازی و تجهیزات اتاق عمل را تا پایان سال تامین کرده ایم و کارخانه دارو سازی کمبود مواد اولیه نخواهند داشت.

وزیر بهداشت گفت: 97درصد داروها را در داخل کشور میسازیم و برای 3 درصد دیگر هم برنامه داریم که هم با کارخانههای داروسازی، شرکتهای دانش بنیان و با انتقال دانش فنی از مسیرهای مختلف روی این 3 درصد هم به شدت برنامه ریزی میکنیم. نمکی اظهار داشت: جلوی واردات هر محصولی که تولید داخلی دارد را از همان روز اول گرفته ام علی رغم همه این برنامه ریزیهای فشرده کمبود دارو اساسی و قابل توجهی نداریم و بی تردید با همت مردم، رهبری مقام معظم رهبری و زحمات دولت ما این دوران را پشت سر میگذاریم.

وی با اشاره به ظرفیتهای جنوب کرمان برای از بین بردن مشکلات پیش رو افزود: با شناخت من از این اقلیم گرچه کاستیهایی تحمل کرده اما قابلیتهای بالایی دارد تنوع اقلیم در یک محدود کوچک جغرافیایی یک قابلیت بزرگ است و در بخش کشاورزی و جذب توریست به شما میتواند کمک کند.

نمکی با بیان اینکه قابلیت دیگر مردم سخت کوش کویر هستند این عظمت و همت در جنوب کرمان داریم با این قدرت نیروی انسانی کارهای بزرگی میتوان کرد، خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی از کارهایی که دولت می تواند کمک کند و شما همراهی کنید مصرف بهینه آب است باید به سمت استفاده بهینه آب برویم که این بحث را پیگیری میکنم

وزیر بهداشت گفت: بیمارستان عنبرآباد فازبندی میشود در مرحله اول یک طبقه با 6 میلیارد تومان و در صورت پیشرفت  تا 12 میلیارد تومان هم هزینه میکنیم تا فاز نخست را تمام کنیم و در فازهای بعدی توسعه می یابد.

نمکی تصریح کرد: در بخش سلامت هم طرح تحول نظام سلامت  را با اولویت نقاط کمتر برخوردار و محرومتر دنبال میکنیم توسعه زیرساختها و تکمیل آنها به ویژه تختهای بیمارستانی، خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت، کاهش پرداختی از جیب بیمار، ماندگاری پزشک و پیرا پزشک و رسیدگی به بیماران خاص از بسته های طرح تحول سلامت هستند که  دنبال میکنیم.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت را با یک رویکرد جدید و آن هم اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان سرپایی بر بستری را  دنبال میکنیم، خاطرنشان کرد: از کارهای بزرگ در حوزه سلامت اجرای طرح ملی کنترل فشار خون است که دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان دانشگاههای پیشتاز در این طرح در کشور است که مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss