۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۸ شهريور   

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دکتر شبیر رستمی ابوسعیدی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته جهت جذب پزشکان عمومی و متخصص برای بیمارستانهای جنوب کرمان اظهار داشت: در کنار تجهیز و توسعه بخشهای مراکز درمانی منطقه تلاش زیادی برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز حوزه سلامت صورت گرفته است که جذب پزشک متخصص از بارزترین این اقدامات است.

وی افزود: در سالجاری 51 پزشک برای ارائه خدمت در بیمارستانهای جنوب کرمان جذب شده که این میزان بیشترین آمار جذب پزشک در طول سالهای فعالیت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طی یکسال بوده است.

رستمی ابوسعیدی تصریح کرد: تعداد پزشکان متخصص در جنوب کرمان  از یکصد پزشک در سال 96 به ۱۶۰ پزشک در سالجاری افزایش یافته است که این اقدام گامی مهم در راستای رفع مشکل کمبود پزشک در بیمارستانهای منطقه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به بازدید اخیر معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان امام خمینی جیرفت جهت بررسی وضعیت بخشهای بیمارستان امام خمینی جیرفت تصریح کرد: دکتر جان بابائی در این بازدید وضعیت بخشهای محل بستری بیماران مبتلا به کرونا را مطلوب ارزیابی کرد که مطابق استانداردهای کشوری صورت گرفته است.

رستمی ابوسعیدی با اشاره به راه اندازی بخش آی سی یو 3 بیمارستان امام خمینی جیرفت و همچنین راه اندازی این بخش در سایر بیمارستانهای منطقه به عنوان اقدامی مهم در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان خاطرنشان کرد: تجهیزات لازم جهت درمان بیماران کرونا وجود دارد و کادر درمان هم تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با کمترین تلفات انسانی این بیماری را پشت سر بگذاریم.

وی بیان داشت: در حال حاضر آمار بیماری در منطقه به کمترین میزان خود رسیده است اما ما منتظر پیک شدید در هفته های آینده هستیم و با توجه به اینکه برای درمان این بیماری داروئی کشف نشده است کنترل این وضعیت نیازمند همکاری جدی مردم برای داشتن کمترین میزان ابتلا و تلفات است.

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss