۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغرمکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظهر امروز در آیین  افتتاح دو آزمایشگاه در بیمارستان امام خمینی جیرفت اظهار داشت: امروز نخستین آزمایشگاه تشخیص ملکولی دولتی در جنوب کرمان با زیربنای 105 مترمربع و اعتباری حدود 5 میلیارد تومان تجهیز و راه اندازی میشود.

وی افزود:  تجهیزات آزمایشگاه تشخیص ملکولی بیمارستان امام خمینی جیرفت از پگهای اهدائی کشور هندوستان به  ایران هستند که از بین شش دانشگاه علوم پزشکی کشور که متقاضی آن بودند با پیگیریهای صورت گرفته به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اختصاص یافت که جزو پیشرفته ترن پی سی آرهای دنیا است و این ظرفیت را دارد که همزمان 98 آزمایش انجام شود.

 مکارم با بیان اینکه به جز این پی سی آر  دو دستگاه دیگر هم در جیرفت داریم که در آزمایشگاههای تحقیقات و بیمارستان امام خمینی جیرفت در حال استفاده هستند، تصریح کرد: آزمایشگاه اولیه در بحث تستهای بیمای کووید19 با مشارکت بخش خصوصی بود تا اینکه این امکانات آزمایشگاهی به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اختصاص یافت و با تأیید وزارت بهداشت به عنوان یک آزمایشگاه رسمی در سطح کشور راه اندازی میشود.

تجهیز آزمایشگاههای جنوب کرمان با اعتبار 7 و نیم میلیارد تومان با شیوع کرونا

وی خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه علاوه  بر تستهای کووید19 سایر بیماریهای ویروسی دیگر مانند آنفلوآنزا را هم پوشش میدهد که از مزایای این دستگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه در بیمارستان 12 فروردین کهنوج هم یک دستگاه پی سی ار راه اندازی میشود تا بسته به ضرورت و شرایطی که اتفاق خواهد افتاد، استفاده کنیم، گفت: طی مدت شیوع بیماری کووید19 بیش از 7 و نیم میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاه هی  برای آزمایشگاههای دانشگاه خریداری و توزیع شده است.

افتتاح آزمایشگاه اورژانس بیمارستان امام خمینی جیرفت با اعتباری بیش از 2 و نیم میلیارد تومان

مکارم با بیان اینکه در حال حاضر آمار بیماری منطقه جنوب کرمان در کمترین میزان است،عنوان داشت: از ابتدای شیوع بیماری کووید19 سپاه در شهرستانهای جنوب کرمان از اصلی ترین همکاران حوزه سلامت در مقابله با بیماری بود و به جرات میتوان گفت در برخی مسائل دغدغه سپاه از ما بیشتر بود و خداوند این توفیق را داد که هم افزایی ایجاد شد تا بتوانیم این ویروس خطرناک که دنیا در کنترل آن متحیرمانده است را با حدقل ضایعات مدیریت کنیم و در وضعیت بیماری هم به لطف خداوند متعال منطقه وضعیتی مناسب دارد.

وی اظهار داشت: آزمایشگاه اورژانس بیمارستان امام خمینی جیرفت هم که با اعتباری بیش از 2 و نیم میلیارد تومان راه اندازی شد، با هدف تفکیک بیماران ایجاد شده است، قبلا تمام آزمایشهای بیمارستان امام خمینی در یک آزمایشگاه جنرال پوشش داده میشد اما این ازمایشگاه فقط ویژه بیماران اورژانسی است تا تسریع در کار باشد هر چند ممکن است صرفه اقتصادی نداشته باشد اما خدمتی است که ذی نفع آن مردم هستند.

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss