۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۶ فروردين
آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۸ فروردين   

دکتر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظهر امروز در جلسه شورای مدیران شهرستان فاریاب ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه اظهار داشت:  شهرستان فاریاب در بحث بیماری کرونا جزو شهرستان‌های است که نظم خوبی داشته و همکاری بین بخشی با همدلی و همراهی مجموعه شورای سلامت را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه آماده سازی و آغاز پروژه بیمارستان ضرورت شهرستان فاریاب است، افزود: در زمینه بیماری کووید ۱۹ شهرستان فاریاب وضعیت مناسبی داشته است با توجه به اینکه از خصوصیات مردم جنوب کرمان همدلی و همراهی است اما در وضعیت شیوع کرونا این ویژگی ممکن است مشکل ساز شود مردم باید مقداری مراقبت را افزایش دهند.

مکارم تصریح کرد: با توجه به جمعیت فاریاب آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا پایین است، اما باید توجه داشته باشیم که همیشه در معرض خطر کرونا هستیم و ممکن است بی توجهی به اهمیت موضوع وضعیت موجود را تبدیل به یک بحران کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به دستاوردهای کشور در روزهای سخت مقابله با کرونا بیان داشت: حضور و حمایتهای بی‌بدیل مقام معظم رهبری در  مقابله با کرونا و مدیریت بیماری بسیار کمک کننده بود و همراهی سپاه و بسیج یکی از موفق همراهی های بسیج در حوزه سلامت بود که این نتایج در دنیا بی نظیر است.

مکارم گفت: شرایط فعلی کرونا در جنوب کرمان شرایط خوبی است اما نباید به گونه‌ای باشد که احساس کنیم، کرونا وجود ندارد چرا که میزان  سرایت و کشندگی آن بیشتر شده است هرچند به لطف خدا فعلاً چرخش ویروس در جنوب کرمان محدود است اما اگر دستورالعمل‌ها رعایت نشود دچار مشکل می‌شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن تقدیر از  فداکاری و ایثارگری مدافعان سلامت و اقدامات انجام شده در اجرای طرح سهید سلیمانی تصریح کرد: حوزه سلامت فرابخشی است، زمانی ما موفق هستیم که مردم و سایر نهادها در کنار ما باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر مکارم ضمن حضور در شورای سلامت شهرستان فاریاب و کلنگ زنی آزمایشگاه مرکزی این شهرستان از مرکز درمان بستر این شهرستان نیز بازدید کرد.

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • بیانیه خصوصی
  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss