۱۴۰۰ شنبه ۲۷ شهريور

جزییات از واکسیناسیون

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از واکسیناسیون بر علیه کرونا به جامعه هدف در جنوب استان کرمان خبر داد و گفت: تاکنون 83650 دز واکسن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت واکسن کرونا تزریق کرده اند که از این تعداد 15700 نفر هر دو دوز واکسن و 68000 نفر دز اول را دریافت نموده اند.

 

دکتر علی اصغر خیرخواه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار کرد: در حال حاضر واکسیناسیون جمعیت بالای 45 سال و گروههای پرخطر و هدف در حال انجام است و این افراد می‌بایست در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند.

 

وی اضافه کرد: استقبال گروه های هدف تعیین شده بصورت چشمگیری در حال افزایش است و این امر موجب راه اندازی مراکز مختلف تزریق واکسن در سطح شهرستانهای جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، فاریاب، رودبار، منوجان، قلعه گنج جهت تزریق واکسن با هدف دسترسی بیشتر و راحت تر و کاهش ازدحام، شده است.

 

دکتر خیرخواه با بیان اینکه افراد واکسینه شده می بایست پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری فیزیکی توسط همه اقشار جامعه، استفاده مداوم و صحیح از ماسک، شستشوی دستها، بازبودن پنجره ها و تهویه مناسب هوا از نکات مهمی است که مردم باید برای شکستن موج جدید کرونا و کاهش مبتلایان و تلفات،  به آن عمل کنند.