۱۴۰۰ يکشنبه ۷ آذر
آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين   

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغرمکارم در جلسه توسعه همکاریهای بین بخشی حوزه قضائی جیرفت اظهار داشت: با توجه به چرخش ویروس مهمترین اقدام برای محافظت خود و عزیزانمان در برابر این بیماری رعایت دستورالعملهای بهداشتی است که بخش عمده این دستورالعملها در جامعه مربوط به اصناف است وقتی جان افراد در خطر است باید مشکلات اقتصادی را نادیده گرفت.

دچار خیز بزرگی از بیماری در جنوب کرمان شده ایم

وی با بیان اینکه آمار ابتلا به کرونا در منطقه جنوب کرمان  صعودی است و آمار افراد بستری از 70 نفر گذشته است و این بدان معنا است که دچار خیز بزرگی از بیماری شده ایم، افزود: آمارهای ابتلا بیشترخانوادگی است که این هم ناشی از دیدارهای خانوادگی به ویژه در ایام نوروز است، راه دیگری نداریم مجبوریم در شرایط موجود سخت بگیریم.

مکارم عنوان داشت: به دلیل کارکرد خوب و ارتباطی که بین مسئولان منطقه وجود داشت، فقط یک پیک کووید19 در منطقه را تجربه کردیم و آن هم به دلیل این همکاری ها و همدلی ها در کنار رعایت نکات بهداشتی توسط مردم بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبودهائی که در توزیع واکسن در کشور وجود داشت از مجموعه 4600 نفر پرسنل دانشگاه کمتر از 25 درصد واکسینه شده اند که با ارسال بیش از 3هزار دوز واکسن طی هفته جاری به دانشگاه با رعایت اولویتها گروههای حوزه بهداشت و درمان و بعد هم گروههای پرخطر واکسینه خواهند شد با توزیع واکسن ایرانی تمام اقشار جامعه نیز به مرور با توجه به اولویتها در راستای کنترل بیماری واکسینه خواهند شد.

سهمیه پاکبانان جیرفتی بر اساس کارت شناسائی تزریق شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به عدم امکان دخل و تصرف در تزریق واکسن کرونا گفت: امکان دخل و تصرف در اولویتها را نداریم و واکسیناسیون با توجه به اولویتهائی که وزارتخانه مشخص میکند، تزریق میشوند.

مکارم عنوان داشت: تعدادی واکسن هم مطابق با آماری که با شهرداری جیرفت هماهنگ شده بود به پاکبانها بر اساس کارت شناسائی و ثبت در سامانه تزریق شد، اولویتها برای ما مشخص است و گزارش تزریقها با حساسیت باید ارسال شود تا سری بعدی واکسن ارسال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: هرچند که حوزه سلامت درگیر بیماری کووید19 است اما در حد مقدورات دانشگاه همکاری لازم جهت حمایت از زندانیان را خواهیم داشت برای شرکت همکاران در جشن گلریزان هم از طریق حوزه اجتماعی دانشگاه پیگیریها و برنامه ریزیهای لازم انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دادستان و رئیس زندان شهرستان جیرفت در دیدار با دکتر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ضمن درخواست همکاری مجموعه دانشگاه جهت مشارکت در جشن گلریزان آزادی زندانیان در راستای همکاری بین بخشی در مقابله با بیماری کووید19 اعلام آمادگی کردند.

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss