۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ آبان
آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۶ خرداد   

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغر مکارم ظهر امروز در شورای مدیران دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: مسئله‌ای که متاسفانه همچنان یکی از مشکلات عمده ما است و منابع و نیروی دانشگاه را مصروف خود کرده مدیریت بیماری کروناست، متاسفانه پیکی که در حال حاضر در منطقه درگیر آن هستیم حداقل این است که این موج نزولی نیست اگر چه خیلی افزایشی نیست،اما آنچه که توقع ما بود و اینکه به یک حالت عادی برگردد، اتفاق نیفتاد.

وی با اشاره به دلایل مقاومت بیماری در منطقه افزود: نخستین دلیل کم توجهی عده‌ای از سیاستگذاران، مسئولان و مردم است که همگی دوز حساسیتها را کم کردند کرونا وجود دارد و بهرحال باید با آن زندگی کرد،حذف بیماری ممکن است، مدت ها طول بکشد  اگر با کرونا زندگی کنیم و بر آن غلبه کنیم، هنر است نه این که کرونا از ما کشته سازی کند.

مکارم با بیان اینکه عادی انگاری در بین مردم مرسوم شده و این به ما لطمه وارد می کند، عنوان داشت: مسئولان محلی باید کمک کنند تا شرایط لازم فراهم شود و اپیدمی جمع شود.

وی با بیان اهمیت تجمعات خانواده ها با توجه به گرمای هوا در افزایش آمار منطقه عنوان داشت: زندگی تجمعی در  فصل گرما یکی از دلایل افزایش کروناست و این مقاومتی که در موج جدید کرونا وجود دارد دلیل عمده آن شیوه زندگی ما در فصل گرما است، اینجا نقش مردم برای کنترل بیماری پررنگ‌تر می‌شود چرا که تجمع ها در محیط سربسته باید توسط  مردم کنترل شود  و فعلا جمعهای خانوادگی را کنار بگذارند اگرچه قبل از کرونا همواره ما به دنبال فراهم کردن زمینه برای این دورهمیهای خانوادگی بودیم اما در شرایط امروز کرونا این تجمع یک ضرر  برای حفظ جان همنوعان محسوب می شود.

مکارم خاطرنشان کرد: آمار  بیماری در جنوب کرمان نشان میدهد که ما در کنترل تجمعهای غیرقانونی موفقیتی نداشتیم مراسم عزا و عروسی به شکلی برقرار هستند همه این عوامل باعث شده که آمار کرونا در طول دو ماه اخیر همچنان در خیزی صعودی حرکت کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: شرایط فرهنگی جامعه ما بدین گونه است اما باید در حوزه بهداشت و پیشگیری بیشتر حرکت و تلاش داشته باشیم تا آمار بیماری در منطقه سیر نزولی پیدا کند.

مکارم ضمن تأکید بر تشدید نطارت در مناطقی که ترددهای بالایی با استانهای همجوار مانند استان هرمزگان دارند بیان داشت: با توجه به تردد مردم این مناطق  باید حساسیت بیشتری در کنترل بیماری توسط کارشناسان بهداشتی صورت گیرد چرا که اگر حساسیت بر نظارت و کنترل این مناطق وجود نداشته باشد، میتواند مهمترین عامل افزایش آمار بیماری در جنوب کرمان باشد.

وی با اشاره بر اهمیت رعایت دستورالعملهای بهداشتی در حین فعالیتها و تبلیغات انتخاباتی گفت: مردم حق دارند در سرنوشت خود تأثیرگذار باشند و مسئولان هم باید این فضا را فراهم کنند، اینکه انقلاب بعد از 42 سال پابرجا است دستاوردی است که به راحتی به دست نیامده مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است، اگر دشمن به دنبال است با مشکلات اقتصادی مشارکت مردم در انتخابات را پایین بیاورند، سخت در اشتباه است ملت ما همواره با جان و مال پای انقلاب خود ایستاده است.

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss