۱۴۰۰ چهارشنبه ۵ آبان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر مکارم عصر امروز در نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در سالجاری اظهار داشت: در شرایط ویژه ای از نظر درمان و مدیریت بیماری کووید 19 قرار داریم و حدود دو ماه گذشتهدر پیک بیماری هستیم که این آمار سیر نزولی نداشته است.

وی افزود: با توجه به تجمع ها طی یک ماه گذشته پیش بینی ما وضعیت موجود بود و علی رغم تلاش همکاران در حوزه بهداشت و درمان امروز بیشترین آمار بستری و سرپایی را در منطقه داریم و در حال حاضر از250 بیمار بستری در جنوب کرمان بیش از 150 نفر مورد مثبت کووید19 هستند.

مکارم با اشاره به وجود سوش جدید کرونا در منطقه جنوب کرمان تصریح کرد: به دلیل ارتباط تنگاتنگ جنوب کرمان با استانهای هرمزگان و سیستان که هر دو در وضعیت قرمز کرونایی هستند و طی این مدت هم سیر فزاینده ای داشته اند ما هم تحت تأثیر این مناطق قرار داشته ایم و آمار کرونا در منطقه کاهش نداشته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای آمادگی کامل مراکز درمانی جنوب کرمان خاطرنشان کرد: همواره تلاش داشتیم، تمام امکانات فراهم شود و تا حد امکان مردم دچار مشکل بیماری و مرگ نشوند، اما بخش جزئی از روند بیماری به تجهیزات و دارو بر میگردد و فقط مقداری کمک کننده است به نوعی خدمات حمایتی بیماری است، آنچه از همه مهمتر است، رعایت نکات بهداشتی است.

مرگ 9 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در حال حاضر بیشترین میزان مصرف داروی رمدسیویر به عنوان داروئی که تأثیر آن بر بیماری کرونا نسبت به داروهای دیگر  پذیرفته تر است را در بیمارستانهای منطقه داریم و از ابتدای سالجاری  تقریبا حدود دوازده و نیم میلیارد تومان مصرف این دارو را در راستای حفظ جان مردم در جنوب کرمان داشته ایم.

مکارم با بیان اینکه تاکنون مشکل داروئی و خدماتی به عنوان یک مشکل حاد برای بیماران نداشته ایم و با تجمیع امکانات حتی تعداد تختها افزوده شده است، عنوان داشت: تاکنون فضا به گونه ای بوده که وضعیت بیماری مدیریت شده اما اگر با همین شرایط سیر صعودی ادامه داشته باشد، امکانات موجود پاسخگوی درمان بیماران کرونا نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تآمین دو مخزن 20 تنی اکسیژن ساز در منطقه بسیار کمک کننده بوده است، افزود: 36 درصد مرگ بیماران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان طی دو ماه اخیر اتفاق افتاد و میزان مرگ و میر در منطقه با توجه به جمعیت و میزان ابتلا حدود 9 درصد است که از متوسط کشوری پایین تر است اما جان همه انسانها برای ما ارزشمند است که لازم است، مردم همکاری بیشتری داشته باشند.

 

نظر شما :
captcha
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

  • کانال تلگرام
  • نقشه سایت
  • rss