دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
کد : 26500-30328      تاریخ انتشار : ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ ارديبهشت تعداد بازدید : 475

اخبار | تزریق واکسن کرونا به افراد بالای 75 سال در جنوب کرمان

تزریق واکسن کرونا به افراد بالای 75 سال در جنوب کرمان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال شامل متولدان ما قبل ۱۳۲۵ میشود، همزمان با سراسر کشور در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر علی اصغر خیرخواه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  واکسیناسیون جمعیت قابل قبولی در کشور در راستای قطع زنجیره انتقال بیماری و کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا و کاهش موارد ابتلا انجام میشود که در جنوب کرمان نیز هم اکنون واکسیناسیون علیه بیماری کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال آغاز شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال شامل متولدان ما قبل ۱۳۲۵ میشود که همزمان با سراسر کشور در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز آغاز شده است، افزود: مشخصات این افراد در شبکه بهداشت وجود دارد و به تدریج با این افراد تماس تلفنی گرفته و یا برای آنها پیامک ارسال میشود و نیازی به مراجعه حضوری و ثبت نام نیست.


خیرخواه خاطرنشان کرد: اگر این گروه از سالمندان پیامک واکسیناسیون را تا  آخر هفته دریافت نکردند یا با آنان تماس گرفته نشد، می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی salamat.gov.ir با اعلام مشخصات، کد ملی و شماره تماس ثبت نام کنند تا با آنان تماس گرفته شود.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در خاتمه یادآور شد: پیش از این نیز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال و کارکنان حوزه سلامت علیه بیماری کووید 19 انجام شده است.